top of page

Hurom

Neden Hurom ?

Hurom yüksek teknoloji AR-GE çalışmaları ile tüm dünyada soğuk sıkım meyve sebze suyu sıkacağı lider üreticisi ve patentli ürün geliştiricisi olarak 1974 ‘den bu yana hizmet vermektedir. Hurom kullanımı kolay , yüksek performanslı yavaş sıkacakları ile üstün kalitede ve besin değerleri kaybolmamış meyve-sebze suları üreterek yaşamınızı daha sağlıklı ve daha canlı hale getirmeyi garanti eder.

Hurom ile Neler Yapabilirsiniz ?

Hurom’un kimyasal katkı maddesi içermeyen lezzetli ve sağlıklı içecekler yapmanın sırrı, insanları mümkün olduğunca doğaya yakınlaştırma arzusunda yatıyor. Meyve sularından ve smoothie'lerden tatlılara kadar taze meyve ve sebzelerle yapabileceğiniz çok çeşitli tariflerin tadını çıkarın.

Sebze & Meyve Suyu Bilimi

Hurom’un Slow Squeeze Teknolojisi, taze meyve ve sebzeleri yüksek basınçta yavaşça sıkar. Bu gelişmiş sıkma tekniği, yüksek kaliteli meyve suları üretmek için sıkma, filtreleme ve karıştırma teknolojileri kombinasyonunu bir arada kullanır. Hurom yavaş sıkacakları , taze meyve ve sebzelerin besin değerlerini , lezzet ve aromalarını korumak , oksidasyonu en aza indirmek ve standart meyve sıkacaklarının motorunun ürettiği ısı ile oluşan besin kaybını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Yavaş Sıkımın Farkı

Geleneksel sıkıcılarda kullanılan sistem seri bıçaklamadır (ortalama 1500 dev/dk) ve sıkma esnasında oluşan ısı, meyve veya sebzenin yapısını, tadını, kokusunu ve en önemlisi besin değerlerinin neredeyse tamamını yok eder. Hurom geleneksel sıkıcıların aksine, patentli akıllı vida teknolojisi ile çok yavaş dönerek (43 RPM ) insan çiğnemesini taklit eder. Meyve ve sebzelerin doğal rengini, kokusunu ve besin değerlerini korur.

Resimde de gördüğünüz gibi bıçaklı sıkıcılarla sıkılan sebze ve meyvelerin hücre duvarları parçalanır ve hemen okside olurlar. Dolayısıyla çok kısa süre sonra ayrışma oluşur ve meyve ve sebzeyi yediğimizde aldığınız lezzetli tat ve güzel koku yok olur.

Uluslararası Ödüller ve Sertifikalar

İleri teknoloji yavaş sebze - meyve suyu sıkacakları üretimimiz; Red Dot Dizayn Ödülü , iF Ürün Tasarımı Ödülü , Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri (IDEA) , Uluslararası Buluş Ödülleri dahil olmak üzere birçok önemli tasarım ve başarı ödülüne layık görülmüştür. Patentli Yavaş Sıkma Teknolojimiz, teknik yeteneklerimizi kanıtlayan 100'ün üzerinde kurum tarafından onaylanmıştır.

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
bottom of page