top of page

Elçin Oflaz

1a Hakkımda4_edited.jpg

Hunter College of The Cıty Unıversıty of New York’ta Psikoloji eğitimi görmüştür. İlk olarak Safe Horizon’da ( Aile içi şiddet, çocuk istismarı, cinsel taciz ve insan ticareti mağdurlarını güçlendirmek amacıyla kurulan eski ve saygın bir kurum.) gönüllü olarak çalışmıştır. Sonrasında Lenox Hill Hastanesi’nde Psikiyatri Bölümü’nde çalışmıştır. Hippocrates Sağlık Enstitüsü Sağlık ve Beslenme Eğitmeni Programı’nı tamamlayan Elçin Oflaz, raw food konusunda eğitmen ve şeftir. Aynı zamanda on yıla yakın bir süre yoga terapisti olarak çalışmıştır.
 

Onsekiz sene sonra 2011 yılında New York’tan, büyüdüğü şehir olan İstanbul’a dönen Oflaz, yemek ve beslenme atölyesi eğitmenliğine üç sene kadar The LifeCo Istanbul Detox and Well -being Center’da devam etti. Amerika’da nasıl büyük şehirlerde bir çok vegan restoran varsa, Türkiye’ye geldiği tatiller sırasında da raw food bulabilmeyi çok arzulamış, hatta gittiği restoranlarda şeflere tarifler vermiştir.

 

2013 başında SOSA restoran zincirinden aldığı teklif üzerine Nisantaşı City’s Mahalle’de Organik Raw Mutfağı başlatıp çok istediği bir firsatı bulmuş oldu. Amacı İstanbullu’lara, bilhassa sağlıklı yemek isteyen, gluten alerjisi olan ya da insülin direnci olup yoğun tempoda yaşayan şehirlilere organik, canlı, pratik ve lezzetli yemekler yiyebilecekleri bir mekan sunmaktı. Kendi karışımı olan Sexy Green Juice bu restoranlarda en çok satılanlar listesinde yer almıştır. Bir süre sonra ayrılıp, sağlık ve beslenme danışmanlığı konusuna ağırlık vererek kişisel seanslar ve Grup Detoks programları organize etmeye başlamıştır.

 

Eğitimleri ve detoks programları sadece çiğ yemek öğrenimi (raw food classes) içermekle kalmayıp aynı zamanda sağlıklı yaşam, yoga ve ‘super foods’ gibi anti-aging tarifleri ve eğitimini de içerir. Kanser, diyabet, yüksek tansiyon gibi günümüzde sayıları gittikçe artan kronik, ancak önlenebilir hastalıklardan canlı, yüksek enzimli yiyecekler tüketerek ve yoga yaparak nasıl korunabileceğimize, kendimizi pozitif düşünce ve hayat biçimiyle nasıl iyileştirebileceğimize dair bilgiler vermektedir.

 

Bireysel zayıflama ve sağlıklı beslenme danışmanlığı dışında kurumsal şirketler, otel ve restoranlara sağlıklı yaşam eğitimi ve menüler sunmaktadır. Danışmanlık yapmış olduğu kurumlar arasında William & Sonoma, Kıbrıs Rocks Hotel & Casino, SIEC Binicilik Kulübü, Grey Ajans, Grohe ve Movenpıck yer almaktadır.

Galeri

Sertifikalar

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook
bottom of page